حیرت!

یا دلیل المتحیرین

چرا وهابیت و صهیونیزم به وحدت رسیدند؟

در واقعه غزه ، یک اتفاق بسیار جالب، وحدت بین وهابیت و صهیونیزم است.چگونه دو فرقه متعصب سیاسی - دینی کاملا متضاد ،یکی با اندیشه ای افراطی از میان مسلمانان و دیگری با اندیشه ای افراطی از میان یهودیان که  به طور معمول می بایست در مقابل هم قرار گیرند و عقلای دو دین برای تعدیل آنان تلاش کنند ،  در مورد غزه به وحدت رسیدند؟ غزه ای که به وسیله یک گروه سنی  اداره می شود و وهابی ها می بایست برای آنان سینه چاک دهند و "یا اخا"شان به آسمان برود.چه عواملی دست به هم دادند تا این دو فرقه راضی شدند بدون هراس از رسوایی های دینی ، سیاسی و تاریخی بنشینند و تفاهم کنند و همراه شوند . خوب است چند خبر از مفتی های وهابی را مرور کنیم:

يکي از مفتيان معروف وهابي "الحيان"، با صراحت فتوا داده که هر گونه تظاهرات و راهپيمايي‌ بر ضد اسرائيل گناه و حرام است! http://tashaio.com/index.php?option=com_content&task=view&id=155&Itemid=42

شيخ "عبدالله بن جبرين" از ديگر مفتيان سرشناس وهابيت در عربستان سعودي نيز در سال 2006 ميلادي طي جنگ 33 روزه با صدور فتوايي، هرگونه كمك به حزب الله لبنان را حرام اعلام كرده بود.http://www.qodsdaily.com/news/daily/816.html

شيخ عبدالعزيز آل‌الشيخ، مفتي كل عربستان، رئيس هيأت علماي هيأت كبار العلماء" و رئيس كميته دائم صدور فتوا گفت: حزب الله با یهودیان همکاری می کند و برای ورود آنان به کشورهای اسلامی تلاش می کند. آنان به یهودیان کمک می کنند تا بر کشورهای اسلامی تسلط یابند. http://talabe.ir/index.php?option=com_content&task=view&id=805&Itemid=1

 به دنبال کوتاه آمدن شیخ عبدالله بن جبرین مفتی وهابی دربار سعودی درباره حزب الله لبنان و تعدیل فتوای خود ، شیخ محمد سید طنطاوی مفتی دربار مصر نیز اقدام به تعدیل نظر خود کرد و در جمع مدرسان الازهر که به وی اعتراض کرده بودند ، گفت آنچه گفته بودم بر اساس خواست حکومت بود ، ولی نظر شخصی من این است که مبارزان حزب الله برای کرامت اسلام و امت عربی می جنگند و قابل حمایت هستند .http://www.sajednews.ir/pe/content/view/9748/331/

جديدترين سندي که در اختيار دولت عراق قرار گرفته نشان مي دهد که عربستان هر ماه به گروهک منافقين مبلغ سي مليون دلار کمک مالي مي کرد !!! فاضل الشويلي مشاور امنيت ملي عراق گفت : بيش از پنجاه درصد از مجريان عمليات انتحاري در اين کشور عربستاني هستند و عربستان به طور مخفيانه و علني پذيراي تروريست هاست و بيشتر قربانيان و شهداي عمليات تروريستي در عراق به وسيله عناصر انتحاري عربستان و با حمايت مالي خاندان ال سعود کشته شده اند . http://khattemoghadam.parsiblog.com/-265910.htm

برای شناخت بهتر حوزه اندیشه این مفتی های وهابی می توان به انتشار فتواهاي عجيب مانند  فتواي حرام بودن خريد و فروش گل، حرام بودن تقديم گل به دوستان و يا بردن آن براي عيادت از بيماران، حرام بودن رانندگي زنان، فتواي شير خوردن بزرگسالان براي محرميت (در محيط کاري) ،حرام بودن تصويربرداري، حرام بودن عکس يادگاري، حرام بودن شکل و تصوير، مجسمه و پيکره، حرام بودن وسايل تزييني و دکوربندي، حرام بودن اينترنت و چت، حرام بودن بازي فوتبال، حرام بودن شناسنامه و کارت شناسايي براي زنان، حرام بودن آب يخ و بستني و... و کافر دانستن هر کس که به ميخکوب بودن و سکون زمين باور نداشته باشد، فتواي تخريب اماکن مقدسه شيعيان و کافر دانستن شيعه در فتواهاي شماره 7308 و شماره 1661 از سوي کميته دايمي پژوهش‌هاي علمي و فتواهاي عربستان اشاره کرد.http://www.dawoood.blogfa.com/8605.aspx

ترکش این فتاوا در حوزه عمل معمولا نه متوجه استعمار غرب و صهیونیسم ،بلکه متوجه ایران و سوریه و لبنان و اخیرا فلسطین می شود مثلا به گزارش خبرگزاري آسوشيتدپرس، ابو عمر البغدادي رهبر گروه موسوم به «دولت اسلامي عراق» در بيانيه‌اي که روز يکشنبه توسط سايت‌‌هاي اينترنتي هوادار القاعده انتشار يافت تهديد کرد: «جنگجويان سني چهار سال است که خود را براي آغاز يک نبرد تمام عيار عليه ايران آماده مي‌کنند».http://www.dawoood.blogfa.com/8605.aspx

القاء اين نکته انحرافي که "ايراني ها مسلمان نيستند بلکه پيرو فرقه اي ضاله و انحرافي از اسلام اند" از خطوط اصلي تبليغات رسانه اي ضد ايراني صهیونیستی و وهابی طي چند سال اخير است. از القائات دیگر آنها ناصبی بودن فلسطینی ها است تا جایی که اخیرا در ایران شایعه ای ساختند مبنی بر اینکه فلسطینی ها خون های اهدایی شیعیان ایران را نپذیرفته اند .بنا به گزارش تحقیقی سایت امت نیوز ،فلسطینی ها عموما شافعی مذهب اند یعنی نزدیکترین فرقه به شیعه ، به زیارت اهل بیت می روند و جالبتر اینکه امام شافعی، رئیس این مذهب که خود مداح اهل بیت بوده است، متولد شهر خونین «غزه» است http://www.ommatnews.ir/archives/2011

اما دلایل وحدت وهابیت و صهیونیسم را در چند مورد می توان بررسی کرد:

۱- نام جد يهودي خاندان آل سعود که خود را به مسلماني زد ، مردخاي بن ابراهيم بن موسي از يهوديان بصره بود . در دهه 1960 برنامه اي با عنوان « يهوديت ال سعود » از رسانه هايي مثل راديو صداي عرب و راديوي انقلاب يمني در صنعا پخش ميشد ملک فيصل در اين برنامه با نوعي افتخار تلاش مي کرد تا اين موضوع را ثابت کند البته او مسير بازگشت به اسلام را نيز با تزوير حفظ ميکرد فيصل مي گفت : ما و يهود پسر عمو هستيم ، لذا راضي نشديم آنگونه که برخي مي خواستند آنها را در دريا غرق کنيم، علاوه بر آن از نظر سرزميني  هم با يکديگر مشترکيم. سرزمين ما محل شکل گيري يهوديت نخستين است که از آنجا يهود به سراسر جهان گسترش يافت.

۲-نقش استعمار در تشکیل و حمایت از این دو جریان انحرافی( نقش استعمار در پيدايش وهابيت)

۳- سرمایه های انبوه نفتی سلاطین عرب در غرب

۴- مدیون شدن بعضی کشورها در جنگ خلیج فارس

۵- حضور غربی ها در ارکان حکومت های عرب

۶- مستقل نبودن مراکز دینی از دولتها

-------------------------------------------------------------------------

فراماسونری دجال یهود  DAJJAL 

+ نوشته شده در  پنجشنبه بیست و ششم دی ۱۳۸۷ساعت 14:21  توسط حیرت!  | 

شمر امروز

و الله و بالله ما در برابر این قضیه مسؤولیم. به خدا قسم مسؤولیت داریم .

و الله! قضیه‏اى که دل پیغمبر اکرم(ص) را امروز خون کرده است، این قضیه است 

اگر حسین بن على(ع) بود مى‏گفت: اگر مى‏خواهى براى من عزاداى کنى، براى من سینه و زنجیر بزنى؛ شعار امروز تو باید فلسطین باشد.

شمر امروز موشه دایان است. شمر هزار و سیصد سال پیش مرد، شمر امروز را بشناس …»

سخنرانى شهید مطهرى ۱۳۴۸ شمسى، حماسه حسینى، ج۱

+ نوشته شده در  جمعه بیستم دی ۱۳۸۷ساعت 17:37  توسط حیرت!  | 

روايتي ديگر

+ نوشته شده در  چهارشنبه هجدهم دی ۱۳۸۷ساعت 13:26  توسط حیرت!  | 

با شهدا در دانشگاه تهران

  بیست سال پیش جنگ تمام شد. این نسل جنگ را ندیده ، اما وقتی از جلوی سر در دانشگاه تهران جنازه شهدا ،بر روی دستان این نسل به پرواز در آمد ، مشخص شد که  "شکست نسلها" را برای ما در آورده اند .موج پر شور جوانان عاشق چنان بود که امثال مرا که به زعم خود با شهدا محشور بوده ایم به کناری پرت کرد ،گویی که  شهدا متعلق به این نسل اند و بنده ، غریبه و تازه از راه رسیده ام.برادر دانشجوی حد اکثر بیست ساله ای چنان اشک می ریخت و بر سینه می زد که انگار همه وجودش در میان این تخته پاره ها می رود.

مداح جوانی از همین نسل اما با همان سبک نسل دوکوهه، زیبا و عاشقانه می خواند که:

کجایید ای شهیدان خداییکجایید ای سبک روحان عاشق بلاجویان دشت کربلاییپرنده​تر ز مرغان هوایی

دانشگاه تهران مراسم تدفين شهدا

 

طبق معمول خواهران هم بودند.شاید حمل تابوت برای دستان دخترانه آنها سنگین بود ،شاید دستانشان آسیب دید،  اما وقتی دو شهید از پنج شهید امروز ، بر روی دستان خواهران دانشجو به پرواز در آمدند ، این دستان خدایی شدند. اگر خوب می نگریستی دست ملائک و حتی دست خدا را هم می توانستی ببینی.

وقتی دو استاد را دیدم که با یکدیگر می گفتند که: بعد از این با یاد شهدا کار می کنیم و با عطر شان نماز می گذاریم ، یک آن به نظرم آمد که گل دسته های مسجد دانشگاه هم به این پنج شهید کربلایی خوش آمد می گویند.

حالا مراسم تمام شده است. این پنج شهید همیشه تاریخ زینت مسجد و دانشگاه خواهند بود.همیشه تاریخ دانشجو و استاد درسشان را با شهدا متبرک خواهند کرد.مراسم ، آیینها و دعا ها در جوار شهدا برگزار خواهد شد.

اما.... وای بر منافقین ، آنها که می گفتند شهادت دفن می شود ، در کجای تاریخ و  چه خواهند بود.

 

+ نوشته شده در  دوشنبه شانزدهم دی ۱۳۸۷ساعت 11:58  توسط حیرت!  | 

گزارش تصویری - تهران ، جمعه 13 دی

 

 

 

 

 

+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم دی ۱۳۸۷ساعت 4:30  توسط حیرت!  | 

دیشب ، سفارت مصر و دانشجویان بسیجی

دیشب با مجتبا و امین (پسرام) رفتیم جلوی درب سفارت مصر ( در واقع دفتر حافظ منافع ) . مامورین نیروی انتظامی با لباسهای ضد شورش در صفوف فشرده از ساختمان سفارت مصر حفاظت می کردند. قبل از ما عده ای جمع بودند و به تدریج تعداد بیشتری به جمع اضافه شدند. بسیج دانشجویی هدایت و اجرای برنامه را به خوبی در دست داشت .حدود ساعت ده شب ، با  صلوات و شعار و مداحی تجمع داشت شکل می گرفت  که حدود ۳۰۰ دانشجو ی کفن پوش ، با لهجه اصفهانی به دانشجویان معترض پیوستند و به این ترتیب شور و حرارت جمع چند برابر شد.حضور فعال خانم های دانشجو در آن موقع شب و در شراطی که احتمال درگیری جدی وجود داشت جلب توجه می کرد. بعد از قرائت چند بیانیه کوتاه و بلند مراسم آتش زدن پرچم اسرائیل اجرا شد.

 این هم کلیپ جالبی است که امین از این ماجرای دیدنی تهیه کرد.(۵۰۰kb  و 3gp)

http://www.slingfile.com/file/21725-8039007d43.html 

۱- سایت خبری غزه

۲-نجات غزه

۳-freegaza

۴-من نسکافه نمی‏خورم

۵-Gazatoday News

+ نوشته شده در  جمعه سیزدهم دی ۱۳۸۷ساعت 8:50  توسط حیرت!  | 

غیرت

در ادبیات فارسی، غیرت به معنای حسادت ، حمیت ، تعصب  ،  ناموس پرستی و ننگ و عار آمده است.  بی غیرت نیز بی ناموس ، بی شرف ،بی حمیت ، بی عار و ننگ و بی حیا معنی شده است.    

 اگر غیرت بری با درد باشی     وگر بی غیرتی نامرد باشی

 خداوند حکیم برای حفظ انسان از آسیب ها ی فردی و اجتماعی یک سامانه بسیار گسترده و پیچیده دفاعی ایجاد کرده است . پوست ، گلبول سفید، مو  در بخش مادی و  خشم ، ترس ،نفرت و غیرت هم  در بخش روانی این سامانه دفاعی قرار می گیرند.

 همانطور که اگر پوست و مو و گلبول سفید آسیب ببینند بیماری ها و عفونتها به سرعت جسم انسان را نابود می کنند ، اگر ترس ، خشم ، نفرت و غیرت هم در وجود انسان از بین برود بیماری ها و اسیب های روحی (فردی یا اجتماعی) به سرعت انسان و جامعه انسانی را از پا در می آورند.

وقتی پوست بدن انسان آسیب ببیند ویروس هایی که همیشه در محیط اطراف حضور داشته اند موقعیت را مناسب دیده و وارد بدن می شوند .باعث عفونت شده و به سرعت رشد می کنند. اما بدن انسان بی کار نمی ماند. سامانه عصبی فعال شده و اطلاعات کافی از ویروس مهاجم را  ارائه می دهد .گلبول ها حساسیت به خرج می دهند ، به عوامل خارجی حمله کرده ،محاصره و نابودشان می کنند. اما اگر  ، مثلا در اثر بیماری ایدز  سامانه دفاعی  انسان مختل و نا کارآمد شده باشد، به زودی عفونت به دیگر اعضا نفوذ می کند . سراسر بدن انسان را فرا گرفته و  سر انجام مرگ فرا می رسد.

غیرت عضو مهمی از بخش روانی سامانه دفاعی  انسان است. اگر غیرت نباشد انسان نمی تواند برای حفظ داشته های خود اقدام کند. این داشته ها ممکن است در حوزه اقتصاد ، خانواده ، اجتماع و یا اندیشه باشد و بدین تر تیب غیرت کاری ،غیرت ناموسی ، غیرت ملی و غیرت دینی معنا پیدا می کند.

حالا اگر در بخش روانی سامانه دفاعی انسان  یک بیماری مثل ایدز وارد شود چه اتفاقی می افتد؟ در حالی که دشمن وارد شده و به داشته های ما آسیب وارد می کند و یا آنها را به غارت می برد ، نسبت به تهاجم حساسیت نشان نمی دهیم و  وارد فاز دفاعی نمی شویم .بخش آسیب دیده فرد یا جامعه انسانی بی دفاع می ماند . ویروسهای روانی و اجتماعی نفوذ  می کنند و به زودی مرگ هویتی آن فرد و جامعه فرا خواهد رسید.

این همان  حادثه ای است که اکنون جامعه جهانی با آن مواجه است .استکبار جهانی با ترفندهای تبلیغی و سازو کارهای رسانه ای غیرت جهانی را مختل کرده است .  جهان امروز فاجعه غزه را می بیند اما نسبت به آن هیچ عکس العملی نشان نمی دهد .  حتی کشور های عربی و اسلامی هم نسبت به این فاجعه بزرگ تاریخی  در کمال بی غیرتی عکس العمل نشان نمی دهند . اما آیا ویروس صهیونیسم در فلسطین متوقف خواهد ماند؟

 ۱- »»» نحوه مشارکت در بمب گوگلی غزه و توضیحات تکمیلی - کلیک نمائید

۲- این هم شد غیرت اعراب....

۳-تفاوت اسلام ناب و اسلام آمريكايي در چنين شرايطي مشخص مي‌شود

 ۴- ما این قدر بی‏ غیرت نبودیم

 ۵-خون در رگ هایم به جوش آمده

 ۶-یک یا حسین دیگر...

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم دی ۱۳۸۷ساعت 7:0  توسط حیرت!  | 

غیرت الهی

امروز برداشتی عارفانه از غیرت الهی را به دوستان تقدیم  می کنم .

عقل میخواست کزان شعله چراغ افروزد

برق غیرت بدرخشید و جهان برهم زد

عقل در اینجا اشاره به ملائک دارد که موجودات مجرد عقلی هستند در

اصطلاح فلاسفه و عرفا. انجا بود که ملائک هوس مقام ادمی به سرشان

زد و گفتند (اتجعل فیها من یفسد فیها و یسفک الدماء و نحن نسبح بحمدک

 و نقدس لک = ایا میخواهی در عالم موجودی بیافرینی که فساد برپا کند و

خونها بریزد در حالیکه ما اهل تقدیس و تسبیح تو هستیم ) این حرف

ملائک دلیل بر این است که خود را سزاوار مقام ادم میدانستند . اما برق

غیرت الهی بدرخشید و همه بافته های انان را نقش بر اب کرد و خطاب

امد که (انی اعلم ما لا تعلمون = من چیزی میدانم که شما نمیدانید) . با

این تعبیر خداوند مهر سکوت بردهان ملائک زد.

مدعی خواست که اید به تماشا گه راز

دست غیب امد و بر سینه نامحرم زد

اینجا بود که ملائک ادعای تقدیس و تسبیح کردند و عبادات خود را به رخ

حق کشیدند که دست الهی بر سینه انان که نا محرم بودند و از اسرار

عشق بیخبر بودند زد. البته در اینجا شابد بخواهد که تعرض ابلیس را متذکر

شود که او ادعای برتری کرد ... hooallahahad.mihanblog.com

+ نوشته شده در  سه شنبه سوم دی ۱۳۸۷ساعت 9:6  توسط حیرت!  | 

غیرت چیست؟

می خواستم یه پست جدید بنویسم
ولی قبلش باید یه مفهومی را با کمک دوستان وبلاگی روشن می کردم و آن مفهوم "غیرت" است.
غیرت چیست؟
غیرت خوبه یا بد؟ غیرت را چه جوری اندازه می گیرند؟چه مقدار غیرت کافیه؟غیرت ،زن و مرد داره؟
به کی می گن بی غیرت ؟"غیرت ملی"یعنی چه؟" غیرت دینی" یعنی چه؟
 
چند دیدگاه مختلف راجع به غیرت:
+ نوشته شده در  دوشنبه دوم دی ۱۳۸۷ساعت 12:6  توسط حیرت!  |